کیسه فیلتر PTFE

کیسه فیلتر غبار گیر(بگ فیلتر)

کیسه فیلتر مهمترین عنصر کلیدی در سیستم‌های غبارگیری، جمع آوری گرد و غبار و بگ هاوس‌ها می‌باشد. شرکت فرابر پویا صنعت طیف گسترده‌ای از کیسه فیلترهای مورد استفاده در صنایع را برای شرایط‌های عملیاتی گوناگون با برندهای تستوری ایتالیا و جک رول اتریش با بهترین کیفیت در سطح جهان ارایه میکند.

کیسه فیلتر PTFE

کیسه فیلتر PTFE تفلون (PTFE Bag Filter)

 

کیسه فیلتر تفلون از گرانترین کیسه فیلترهای متداول می‌باشد و به طور عمده به عنوان کیسه فیلترهای نسوز در شرایط عملیاتی سخت که در دمای بالا کار می‌کنند مورد استفاده قرار می‌گیرند.

برخی از صنایع که از کیسه فیلتر PTFE  استفاده می‌کنند عبارتند از: سیمان، ریخته‌گری‌‌های فولاد و انرژی.

 

مشخصات کیسه فیلتر PTFE

برای برخی از چالش برانگیز‌ترین صنایع همانند نیروگاه‌های ذغال سنگ، زباله سوزی‌ها، کارخانه‌های کربن سیاه و ریخته‌گری‌های فولاد، کیسه فیلتر تفلون یا همان PTFE می‌تواند سودمند باشد.

تفلون در شرایط عملیاتی با حداکثر دمای عملیاتی مداوم 500 درجه فارنهایت عملکرد فوق العاده‌ای دارد. اما اگر بیش از 450 درجه فارنهایت قرار گیرد باید کیسه را از اندازه متداول بزرگ‌تر کنید تا محاسبه انقباض که در دمای شدید اتفاق می‌افتد را در نظر داشته باشید.

همچنین در کاربردهایی که مقاومت بالایی در برابر اسیدها و گرمای مرطوب دارند، باعث آزاد شدن کیک گرد و غبار و بازده بالای فیلتراسیون می‍شود.

دو نوع روکش و ترکیب متفاوت کیسه فیلتر PTFE وجود دارد:

  • روکش یا غشا PTFE
  • Glazed (لعابی کردن یا صیقل دادن)

 

 

مزایای روکش و ترکیبات کیسه فیلتر PTFE:

  • روکش یا غشای PTFE بر روی کیسه‌های PTFE، می‌تواند حداکثر محافظت در برابر مواد سخت شیمیایی، خاصیت گرد و غبار ساینده بالا و رطوبت بالا را فراهم کند. این نوع روکش موجب افزایش هزینه بالاتر نسبت به سایر موارد می‌شود و معمولاً پس از عدم موفقیت سایز گزینه‌ها مورد استفاده قرار می‌گیرد.
  • Glazed لعابی کردن یا صیقل دادن کیسه فیلتر PTFE، قبل از فرآیند ترکیب یا غشا گذاری صورت می‌گیرد،  در این فرآیند الیاف (پارچه) به بدنه محیط فیلتر با فشار بالا و حرارت زیاد ذوب یا آمیخته می‌شود.