کیسه فیلتر فایبرگلاس

کیسه فیلتر غبار گیر(بگ فیلتر)

کیسه فیلتر مهمترین عنصر کلیدی در سیستم‌های غبارگیری، جمع آوری گرد و غبار و بگ هاوس‌ها می‌باشد. شرکت فرابر پویا صنعت طیف گسترده‌ای از کیسه فیلترهای مورد استفاده در صنایع را برای شرایط‌های عملیاتی گوناگون با برندهای تستوری ایتالیا و جک رول اتریش با بهترین کیفیت در سطح جهان ارایه میکند.

کیسه فیلتر فایبرگلس Fiberglass Bag Filter

کیسه فیلتر فایبرگلاس یک استاندارد پیشرو در صنعت فیلتراسیون هوا و کاربردهای با دمای بالا محسوب می‌شود. این نوع کیسه فیلتر از ساختار متراکم رشته‌های ظریف فایبرگلاس تشکیل شده است و در صنایعی همانند مواد شیمیایی، مواد معدنی، سیمان، و دیگر موارد مورد استفاده قرار می‌گیرد.

 

مشخصات کیسه فیلتر فایبر گلس

در اکثر موارد بگ فیلتر فایبرگلاس در وزن 624 گرم درخواست می‌شود، همچنین باید در نظر داشت بگ فیلتر فایبرگلاس دارای حساسیت بالایی برای جا زدن در کیج (قفسه) هستند.

 

چند نوع روکش و ترکیب متفاوت برای کیسه فیلترهای فایبرگلاس وجود دارد:

  • روکش و غشا PTFE
  • سیلیکون، گرافیت، تفلون
  • مقاوم در برابر اسید

 

مزایای روکش و ترکیبات کیسه فیلتر فایبرگلاس:

 

  • غشا PTFE: در شرایط عملیاتی که عناصر اسیدی وجود دارد یکی از اساسی‌ترین چالش‌هایی که ممکن است با آن روبرو شد اراههای افزایش عمر کیسه فیلتر افزودن غشا PTFE به آن می‌باشد.
  • سیلیکون، گرافیت، تفلون: این نوع غشا از رشته‌های شیشه در برابر سایش محافظت می‌کند و میتواند به عنوان عامل روان کننده نیز عمل کند و همچنین موجب محافظت محدود در برابر حملات مواد شیمیایی شود اما بهترین گزینه برای شرایط غیر اسیدی است.